Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Temat konferencji: Demograficzny rozwój Rzeszowa

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.04.2014

20 marca 2014 r. w Urzędzie Miasta Rzeszowa odbyła się konferencja prasowa pt. „Demograficzny rozwój Rzeszowa”. W konferencji wzięli udział Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie – dr Marek Cierpiał-Wolan, Prezydent Miasta Rzeszowa - Tadeusz Ferenc, Rzecznik Prasowy Urzędu Statystycznego w Rzeszowie – Angelika Koprowicz, Marcin Stopa – Sekretarz Miasta Rzeszowa. 

Niski przyrost naturalny, starzenie się społeczeństwa, migracje zagraniczne, stały się w ostatnich latach ważnymi zagadnieniami demograficznymi, zarówno w sferze społecznej, jak i ekonomicznej.  Problemy demograficzne dotykają nie tylko województw, ale również polskich miast. Dla przykładu ponad połowa miast wojewódzkich ma ujemny przyrost naturalny. Nie lepiej wygląda sytuacja pod względem migracji wewnętrznych i zagranicznych. Wiele z nich notuje większe odpływ ludności niż napływ. Poprzez takie m.in. czynniki demograficzne zmniejsza się ich liczba ludności.

                 Postanowiliśmy więc przyjrzeć się jak wygląda sytuacja demograficzna Rzeszowa i przede wszystkim skonfrontować ją z innymi miastami wojewódzkimi.

Do góry