Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność na rynku pracy w województwie podkarpackim w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 26.03.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Opracowanie oparte jest na wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, przeprowadzonego w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., według stanu na 31 marca 2021 r. Szeroki zakres informacji pozyskanych podczas spisu pozwolił na dokonanie analiz i określenie bilansu zmian, jakie zaszły na rynku pracy w latach 2011–2021.
Opracowanie zawiera szczegółową analizę aktywności ekonomicznej ludności w wieku 15 lat i więcej według kategorii: pracujący, bezrobotni i bierni zawodowo. Uwzględnia również zróżnicowanie tych zbiorowości pod względem cech społeczno-demograficznych. Część analityczna publikacji została podzielona na działy tematyczne, w których zaprezentowano najistotniejsze informacje wzbogacone prezentacją graficzną w postaci wykresów i map obrazujących wybrane zjawiska w przekrojach terytorialnych.

Do góry