Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Raport z wyników w województwie podkarpackim.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 09.04.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja „Raport z wyników w województwie podkarpackim” jest pierwszą z serii opracowań, zawierającą podstawowe informacje zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca 2011 r.

W spisie ludności i mieszkań 2011 r. zbierając informacje skorzystano z metody „mieszanej” − z jednej strony wykorzystującej rejestry i systemy informacyjne administracji publicznej, jako źródła danych do spisu, z drugiej strony uwzględniającej możliwość zbadania niektórych tematów w dużym badaniu reprezentacyjnym. Raport zawiera stosunkowo obszerną część metodologiczną z uwagi na konieczność prezentacji metod i technik pozyskiwania oraz opracowania danych uwzględniających nowatorskie warunki technologiczne i informatyczne. Obszerny zakres informacji, zebrany głównie w badaniu reprezentacyjnym, pozwala na dokonanie analizy i bilansu zmian demograficznych oraz społeczno-ekonomicznych, jakie dokonały się w latach 2002-2011. Porównanie wyników spisu 2011 z danymi z 2002 roku umożliwia również ocenę kierunków zmian w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych społeczeństwa zarówno co do skali, jak i standardu.

Do góry