Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rola statystyki publicznej w tworzeniu infrastruktury informacyjnej regionu

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.10.2018

 

ROLA STATYSTYKI PUBLICZNEJ

W TWORZENIU INFRASTRUKTURY INFORMACYJNEJ REGIONU

 

Seminarium z okazji obchodów

100. rocznicy utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego

Pod patronatem honorowym

19 listopada 2018 r.

Sala Kolumnowa, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów

 

Urząd Statystyczny w Rzeszowie w ramach obchodów 100. rocznicy utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego organizuje seminarium pt. „Rola statystyki publicznej w tworzeniu infrastruktury informacyjnej regionu”.

Statystyka publiczna odgrywa ważną rolę w kształtowaniu infrastruktury informacyjnej zarówno na poziomie państwowym jak i regionalnym,
a także na obszarach transgranicznych. Dostarczanie systematycznej, kompletnej i aktualnej informacji o zachodzących procesach i zjawiskach społeczno-gospodarczych jest niezbędnym warunkiem podejmowania skutecznych decyzji zarządczych oraz opracowywania analiz i prognoz rozwoju regionalnego i lokalnego.

Problematyka seminarium dotyczyć będzie znaczenia statystyki publicznej w zakresie wsparcia informacyjnego organów władzy i administracji, przedsiębiorstw oraz jednostek naukowo-badawczych na rzecz ich efektywnej współpracy. Seminarium będzie również okazją do dyskusji na temat wyzwań dla statystyki publicznej w tworzeniu infrastruktury informacyjnej na poziomie regionalnym i na obszarach transgranicznych w świetle inicjatyw międzynarodowych.

Wydarzenie to skierowane jest do parlamentarzystów, przedstawicieli służb statystyki publicznej, organów administracji publicznej, środowiska naukowego i studentów oraz instytucji korzystających z zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

 

Program seminarium

Do góry