Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gra miejska "Śladami BoGUSława" - I edycja

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.10.2016

WARSZTATY I MATEMATYCZNA GRA MIEJSKA
„ŚLADAMI BOGUSŁAWA”

organizatorzy

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

oraz

Polskie Towarzystwo Statystyczne


Śladami BoGUSława” pod takim hasłem dzisiaj przebiegała gra miejska, zorganizowana przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wzięli w niej udział uczniowie z kilkunastu podkarpackich gimnazjów.

Gimnazjaliści zaopatrzeni w odpowiednie mapki mieli za zadanie znaleźć wyznaczony punkt w centrum Rzeszowa, w którym czekał na nich agent z odpowiednią kopertą i zadaniem. Takich punktów było 10. Zadania, które należało rozwiązać były dość oryginalne, np. na podstawie danych statystycznych określić, w którym powiecie Podkarpacia BoGUSław będzie mógł najszybciej znaleźć dla siebie żonę. Wygrywa zespół, który jako pierwszy pokona trasę i prawidłowo rozwiąże wszystkie zadania.

Gra miejska została poprzedzona warsztatami, które przez kilka dni odbywały się w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie. Uczniowie mogli się na nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, chociażby jak zmierzyć wysokość budynku, czy drzewa nie mając żadnego przyrządu do pomiaru. Warsztaty miały na celu pokazać jak statystykę, matematykę oraz inne nauki ścisłe wykorzystać w praktyce. W sumie w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów. Cały projekt został dofinansowany z Fundacji mBanku.

Zwycięzcą gry miejskiej został zespół z Publicznego Gimnazjum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie pod opieką pani Bernadety Dziopak (w zastępstwie pan Sebastian Koryl) w składzie Karolina Świst, Piotr Czech i Jan Pułanik.

Drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 13 w Rzeszowie pod opieką pani Małgorzaty Dronka w składzie Michał Rozmund, Jakub Ulrych i Miłosz Cmoch.

Trzecie miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 1  im. K. Pułaskiego w Rzeszowie pod opieką pani Marty Przeszłowskiej w składzie Kamila Pisarek, Szymon Chlebowicz i Wojciech Kaczor.

Fotorelacja z gry miejskiej

Fotorelacja z warsztatów

Pytania i sugestie kierujcie:

Angelika Koprowicz

tel. 17 8535210 w. 219
e-mail: a.koprowicz@stat.gov.pl


Organizatorzy

 


Fundatorzy

Projekt dofinansowała
Fundacja mBanku

     

PartnerzyI Liceum Ogólnokształcące
w Rzeszowie

           


Patronat honorowy

 


Patronat medialny

   

Do góry