Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gra miejska "Wehikuł czasu" 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.09.2015

 

       Urząd Statystyczny w Rzeszowie był partnerem w grze miejskiej „Wehikuł czasu” zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie Oddział dla Dzieci i Młodzieży adresowanej do gimnazjalistów.

Zabawa rozgrywała się 18 września br. w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii tego miasta. Gracze podzieleni na drużyny mieli za zadanie odszukać określone punkty gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie. Rozmaite zagadki, zadania oraz wyznaczone punkty oprowadziły uczestników po centrum Rzeszowa i pokazały wybrane miejsca, pomniki, budynki i zabytki miasta. Jeden z punktów mieścił się w Informatorium US w Rzeszowie. Uczniowie gimnazjów przy wsparciu pracowników Podkarpackiego Ośrodka Badań Regionalnych porównywali liczbę ludności miasta Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego obecnie oraz w latach ubiegłych (1938 r. oraz 1950 r.)

Gra miejska „Wehikuł czasu” była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach XXII Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 przebiegających pod hasłem: „Utracone dziedzictwo”. Jej celem było zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie.

W grze miejskiej "Wehikuł czasu" nagrody otrzymali:

 1. miejsce - uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie (Kamil Delekta, Dawid Baran, Łukasz Malinowski, Aleksy Skoczylas, opiekun: Sławomir Lelek)
 2. miejsce - uczniowie Gimnazjum nr 2  im. Janusza Korczaka w Rzeszowie(Agnieszka Łuka, Klaudia Wyskiel, Szymon Ruchała, Przemysław Kubicz, opiekun: Michał Kozłowski)
 3. miejsce - uczniowie Gimnazjum Nr  10 im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie (Piotr Cesarz, Emilia Gałuszka, Jędrzej Czajka, Nikola Kruk, opiekun: Monika Konefał)


 

Pliki do pobrania

Do góry