Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

III Podkarpacki Konkurs Edukacyjny "Mistrzowie Statystyki" dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.12.2015

Finał konkursu „Mistrzowie Statystyki”

W piątek, 18 marca br. odbył się finał III Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”, którego organizatorem jest Urząd Statystyczny w Rzeszowie, a współorganizatorami: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji z siedzibą w Przemyślu i Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. W siedzibie WSPiA przy ul. Cegielnianej w Rzeszowie o zwycięstwo w konkursie walczyło 15 dwuosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Strzyżowa, Przeworska, Sędziszowa Młp., Niska i Mielca.

            Uczniowie podczas finału mieli do rozwiązania test, przygotowany przez Komisję Konkursową. Na ostateczny wynik składały się punkty zdobyte w pierwszej części konkursu, w której uczniowie przygotowywali infografiki i opowiadania statystyczne oraz punkty zdobyte podczas rozwiązywania testu.

Laureaci konkursu:

I miejsce - zespół uczniowski z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. P. Skargi w Sędziszowie Małopolskim w składzie Aneta Andreasik i Joanna Jaworek,
II miejsce -  zespół uczniowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie w składzie Michał Święch i Monika Przybyło, 
III miejsce - zespół uczniowski z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie w składzie Franciszek Moskal i Krystian Zamorski.

Przyznane zostało również jedno wyróżnienie dla zespołu uczniowskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu w składzie Magdalena Łachut i Adrian Rogala. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, m.in. tablety, power banki, ufundowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy finału oraz ich opiekunowie otrzymali cenne upominki, ufundowane przez sponsorów konkursu: Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Rzeszowa, Cukierniczą Spółdzielnię „Roksana” w Strzyżowie i PSS Społem w Rzeszowie.

Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty, Gazeta Codzienna Nowiny i Telewizja Polska Oddział w Rzeszowie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
WSPÓŁORGANIZATOR:


PATRONAT:

Prezydent
Miasta Rzeszowa


PATRONAT MEDIALNY:

   
   Do góry