Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przedszkola

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Pracownicy Urzędu Statystycznego w Rzeszowie przeprowadzają zajęcia edukacyjne pod hasłem „STATYSTYKA DLA SMYKA”.

Podczas takich zajęć dzieci poznają maskotkę GUSia, który pomaga im w liczeniu kolegów i koleżanek w grupie. Dowiadują się wówczas kogo i o ile jest więcej - dziewczynek czy chłopców.

Pracownicy Urzędu opowiadają o swojej pracy, o tym, że statystycy liczą prawie wszystko, m.in. ludzi, zwierzęta, samochody, domy, szkoły, przedszkola itd. Następnie dzieci samodzielnie tworzą wykres, na którym wybierają i układają na osiach to co najbardziej lubią jeść m.in.: lody, truskawki, jabłka, banany, cukierki. Dzięki tej zabawie dzieci same zauważają, który ze smakołyków najbardziej lubią, a który najmniej. Stworzony przez siebie wykres mogą również porównać z tymi, które występują w publikacjach naszego Urzędu.

Na zajęciach edukacyjnych dzieci bawią się również w ankieterów, zadając naszym pracownikom pytania. Dzięki temu poznają pracę ankieterów statystycznych oraz dowiadują się o przeprowadzanych przez Urząd Statystyczny badaniach.

Zajęcia z przedszkolakami mają przede wszystkim na celu nauczenie dzieci, że statystycy zbierają, porządkują oraz udostępniają dane statystyczne.


Do grona „MAŁYCH STATYSTYKÓW” dołączyły już dzieci z:

Do góry