Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kultura fizyczna w latach 2019 i 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2021
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

W opracowaniu zaprezentowano aktualne wyniki badań dotyczących sportu i rekreacji w Polsce, które obejmują działalność polskich związków sportowych, klubów sportowych oraz organizacji kultury fizycznej. Publikacja zawiera również informacje o wydatkach budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego na kulturę fizyczną. Zamieszczono w niej także dane o działalności szkół sportowych i szkół z oddziałami sportowymi oraz szkół mistrzostwa sportowego i szkół z oddziałami mistrzostwa sportowego, jak również informacje o masowych imprezach sportowych. Została ona wzbogacona informacjami dotyczącymi osiągnięć polskich sportowców na arenie międzynarodowej oraz o imienny wykaz polskich medalistów mistrzostw świata i Europy w kategorii wiekowej „senior” w konkurencjach objętych programem olimpijskim w latach 2019 i 2020.
W obecnym wydaniu zawarto również analizę wpływu wprowadzonych w Polsce od marca 2020 r. obostrzeń związanych z panującą pandemią COVID-19 na kulturę fizyczną.

Przekroje: województwa, wybrane dane o powiatach
Do góry