Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kultura fizyczna w latach 2021 i 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2023
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

W opracowaniu zaprezentowano aktualne wyniki badań dotyczących sportu i rekreacji w Polsce, które obejmują działalność polskich związków sportowych, klubów sportowych, obiektów sportowych oraz organizacji kultury fizycznej. Publikacja zawiera również informacje o wydatkach budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego na kulturę fizyczną. Zamieszczono w niej także dane o działalności szkół sportowych i szkół z oddziałami sportowymi oraz szkół mistrzostwa sportowego i szkół z oddziałami mistrzostwa sportowego, jak również informacje o masowych imprezach sportowych. Wybrane dane zaprezentowano w formie wskaźników odnoszących się do liczby ludności.
Opracowanie zostało wzbogacone o informacje dotyczące dotyczącymi osiągnięć polskich sportowców na arenie międzynarodowej, w tym medali zdobytych na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy przez zawodników niepełnosprawnych. Dokonano syntetycznej oceny rozkładu przestrzennego wybranych wskaźników dotyczących kultury fizycznej wykorzystując miary nierówności.
Obok informacji o charakterze ogólnokrajowym, wiele miejsca poświęcono prezentacji omawianych zjawisk według województw i w innych przekrojach terytorialnych.

Przekroje: województwa, wybrane dane o powiatach
Do góry