Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kultura fizyczna w Polsce w latach 2011 i 2012

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.01.2014
Częstotliwość wydania: Co 2-3 lata

Niniejsza publikacja jest kontynuacją opracowania „Kultura fizyczna w Polsce w latach 2008-2010”, która ukazała się w 2011 r. oraz poprzedzających ją cyklicznie wydawanych publikacji „Kluby sportowe”. Wszystkie te publikacje były przygotowane wspólnie przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie i Departament Badań Społecznych i Warunków Życia GUS.

W publikacji zaprezentowano aktualne wyniki badań:
− klubów sportowych,
− polskich związków sportowych,
− organizacji kultury fizycznej.

Opracowanie zawiera również informacje o sporcie i rekreacji dzieci i młodzieży, udziale polskich zawodników w igrzyskach olimpijskich oraz uzyskanych medalach na mistrzostwach świata i Europy, a także imienny wykaz polskich medalistów imprez międzynarodowych w kategorii wiekowej „senior” w latach 2011 i 2012.

Uzupełnieniem publikacji z zakresu osiągnięć sportowych Polaków na arenie międzynarodowej jest wykaz medalistów we wszystkich kategoriach wiekowych w sportach, w których informacje zostały potwierdzone przez właściwe związki sportowe, dostępny na stronie internetowej GUS. Obok informacji o charakterze ogólnokrajowym, wiele miejsca poświęcono prezentacji omawianych zjawisk według województw, a także regionów, podregionów i powiatów.

Do góry